KONST / Litografier / Litografi 4561495
*
nr 456 1495
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Litografi, Bengt Lindström, 1975 ur serien La grande feté 153/250
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 mars 2007
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/3 15:32:30
1
1.000 kr
11/3 13:06:00
2
1.100 kr
12/3 14:13:00
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bengt Lindström
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Bengt Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt lindström grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:04
-
9039 Serigrafi på tyg
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Ansikte. Sig..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:33
*
Bengt Lindström
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Bengt Lindström
nr 456 1495
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Litografi, Bengt Lindström, 1975 ur serien La grande feté 153/250
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 mars 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/3 15:32:30 | 1 | 1.000 kr |
11/3 13:06:00 | 2 | 1.100 kr |
12/3 14:13:00 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bengt Lindström
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Bengt Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt lindström grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:04 -
9039 Serigrafi på tyg
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Ansikte. Sig..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:33